A když známe čísla pro USA, z nich se dají zhruba odvodit ceny pro Evropu.

USA je pro italského malovýrobce důležitým trhem. Moto Guzzi se tam těší veliké oblibě a tamní fanoušci tak dlouho tlačili na své dealery ohledně informací o dostupnosti a ceny, až to jeden z nich prásknul...

ntx852

Jak víme z předešlých článků, Moto Guzzi vyjede s V85TT v několika variantách. V těch, které se dříve či později objevily na fotografiích. Jednak to byl model v trikolóře, který odkazuje na barevné pojetí dakarských speciálů osmdesátých let, za druhé model v šedo - modré barvě. A jako je u Guzzi zvykem, dá se poté očekávat, že každý modelový ročník bude mít jinou barvu.

vtt4

Důležité pro fanoušky je to, že stroje by se měly začít vyrábět na jaře a v USA by se měly objevit na prodejnách v květnu. Což značí, že v Evropě to určitě nebude později, ale spíš dříve. Doporučené prodejní ceny v USA budou začínat na 11 990 USD za šedomodrý model. Poté se budou zvyšovat podle úrovně výbavy. Nejvyšší výbava, trikolóra s padáky, mlhovkami a třemi kufry by měla stát 12 990 USD.

vtt8

 
POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Pokud s tedy podíváme na ceny strojů Moto Guzzi v USA a v České republice, tak firma dělá veliké rozdíly v tom, jestli se jedná o masově prodávaný, nebo speciální model. Speciální modely jsou v USA levnější než u nás, kdy třeba V9 Bobber Sport je v doporučených prodejních cenách v USA levnější téměř o 50 tis. Kč než v ČR. Pokud by Moto Guzzi postavila V85TT na úroveň běžných strojů, pak by potom by v ČR mohly stát tyto modely v rozmezí od 320 do 349 tis. Kč. Pokud by ale uvedené dolarové ceny byly v očích MG v segmentu prémiovek, poměr Kč/USD by pak mohl být i nižší než 25:1 a ceny by mohly začínat již na 290 tis. Kč.