Zkušený motorkář může namítnout, že oblečení se stříbrem je na trhu již dlouho a že vám tedy neříkáme nic nového. My jsme se ale rozhodli se v daném odvětví trochu víc porozhlédnout a zjistili jsme tak, že pořídit si dobré funkční oblečení je obdobné tomu, jít si koupit olej do motorky, prostě je z našeho pohledu třeba řešit několik proměnných, od kterých se výběr takového oblečení odráží. Nejdříve ale začneme od samého počátku.

Motocyklové airbagové vesty jsou s námi mnohem déle než si myslíte. Již v roce 1976 si její princip nechal patentovat maďarský vynálezce Tamás Straub. Mělo a stále to má svůj důvod. Motocykly tvoří pouhé 1% objemu dopravy a přitom stojí za 16% smrtelných nehod. Airbagové vesty se staly během posledních deseti let masově dostupnými. A jak je jich více a více mezi uživateli, více a více zní, zda-li by neměly být povinné.

Společnost Rade Garage z Brandýsa nad Labem je jedním z mnoha výrobců motocyklového příslušenství. Specializuje se na pilování nedodělků výrobců motocyklů s ohledem na jejich použití mimo asfaltové cesty. V jejím sortimentu můžeme nalézt drobnosti od stupaček, brzdových pedálů, až po kryty motoru, nebo i celé rallyové kokpity.

Test a recenze helmy Krios Pro. Klim Krios Pro je již druhá generace oblíbené adventure helmy společnosti Klim. Tato americká společnost se snažila původní Krios rozebrat a každý jednotlivý komponent vylepšit. A vylepšit takovým způsobem, aby každý z těchto komponent byl z toho nejlepšího, co se dá na současném trhu sehnat. Jak se úkol podařil?

Pneumatika TKC 70 se těší u adventure cestovatelů neobvyklé oblibě. Nejen kvůli vyrovnaným výkonům na asfaltu, ale také mimo něj. Enduro potenciál Continental navšuje uvedením nové zadní pneumatiky s přídomkem Rocks.