První obrázky nejsilnějšího advíka se objevily už v říjnu 2018. Kvalitní fotka zobrazila mnohé. Zejména nízko položenou nádrž ve stylu modelu 790 Adventure.

Těšíte se na designově vymazlené Husqvarny Vitpilen a Svartpilen a přitom si nejste ve svých motocyklových začátcích jisti? Americká společnost Rekluse začala nabízet pro tyto dva malé stroje semiautomatickou spojku.

Na výroční tiskové konferenci v ústředí společnosti Audi v Ingolstadtu oznámila Ducati své loňské prodejní výsledky. Čtvrtý rok za sebou se ji daří prodávat více než 50000 motocyklů ročně.

Společnost Blacktrack Motors sídlí v Lucembursku. Pro limitované množství zákazníků představuje model BT-03, café racer, který stojí na základech Harley Davidsonu Fat Boy.

Zero chce vyvrátit povědomí o své značce, že vyrábí elektrické motorky, které jsou plné kompromisů. Nový model SR/F je plnohodnotný streetfighter, který vás nenechá na pochybách o tom, že kupujete motorku, u které se nebudete později drbat za uchem.

Závod MotoGP na Katarském Losail Circuit s sebou přivál i několikanásobného vítěze Rally Dakar Nassera Al Attyah, který potvrdil, že v pátek byla podepsána dohoda mezi společností ASO (Amaury Sport Organisation - promotéra Rally Dakar) a vládou Saúdské Arábie.

V dnešním cyber multi-connected době je občas fajn se od systému odpovit a užít si svobody samoty a čisté zábavy. Vypnout interkom, telefon hodit do kanálu, GPS nechat doma v šuplíku, sednout na motorku a tachometr mít za jediný zdroj informací.

Harley Davidson se snaží vychovat si mláďata a již v útlém mládí v nich vytvořit náklonnost ke své značce. K tomu mu má dopomoci akvizice společnosti StaCyc, firmy, která produkuje malé elektrické motorky.

4. března proběhla v New Yorku tisková konference, kde Erik Buell, zakladatel Buell Motorcycles, Fréderic Vasseur, šéf týmu Alfa Romeo F1 a podnikatel Francois Xavier Terny oznámili, že založili společnost, která bude v budoucnu nabízet elektrické motocykly a jiná elektrifikovaná vozidla.

Ducati slíbila uvést první stroje vybavené jízdním radarem v roce 2020. KTM na této technologii také pracuje a integrovánu ji má již spousta automobilů. Důležité ale také je to, aby byl motocykl těmto radarům dostatečně viditelný.

Retrománie neutichá a co znamená mít pořádnou retro motorku? Motorku se vzduchem chlazeným klasickým motorem. Kawasaki vytáhla ze skladů staré formy a vrhá se do výroby omezené série zcela původních motorů.