Moto Guzzi V85 se stala hvězdou posledního veletrhu v Miláně. Vyhrála anketu o nejlepší novinku výstavy a Moto Guzzi silně tlačí na to, aby ji uvedla na trh.

v85tt2

 

A nebyli by to italové z časopisu Motociclismo, aby si nevyjednali v Mandelu del Lario exkluzivní zápůjčku na otestování již produkční verze. Moto Guzzi ukazuje, že i vzduchem chlazený motor umí splnit emisní normy Euro 4 a i Euro 5. Podélně uložený motor dává 80 koní výkonu při 8400 otáčkách a 80 Nm kroutícího momentu v 3400 otáčkách. Vzhledem k hmotnosti jen lehce překračující 200 kilogramů je nová V85TT příjemně svižným motocyklem. 

v85tt5

Název V85TT není potvrzený. V dávných dobách označovala Moto Guzzi své enduro modely, kde V značilo konfiguraci motoru, číslo potom objem motoru a TT označovalo enduro verzi. TT - Tuti Tereni - všechny terény. MG ale už dlouhé roky u svých modelů toto označení nepoužívá, ačkoliv zůstalo označení třeba V7, nebo V9. Takže již téměř před rokem vyhlásila Moto Guzzi anketu ve které se ptala členů jejího Moto Guzzi Clanu na návrhy na jméno tohoto stroje. Spekuluje se že vedle Stelvia 1200, pojmenovaného podle Passo Stelvio by se mohla tato motorka jmenovat Gavia 850, podle menšího (nižšího) průsmyku Passo Gavia, hned vedle Passo Stelvio. A nebo prostě zůstane již navždy jako V85TT.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Továrna na březích jezera Como zachovává typický vzhled enduro verzí Moto Guzzi, kdy ponechává dvě kulatá světla, jako měla Moto Guzzi Quota i Moto Guzzi Stelvio. Dá se očekávat, že MG vyjede i s extrémnější verzí NTX, která bude dovybavena pro jízdu v těžším terénu, jako tomu bylo i u předchozích modelů.

v85tt3

Ať se bude tento stroj jmenovat jak bude, prodej by měl začít v lednu 2019. Cena by měla být 12000 €

v85tt4

Proč zrovna takovéto výrazné barvy? Moto Guzzi se vždy, při tvorbě svých modelů a stejně tak při jejich barevném podání dívá do minulosti. Barevné provedení V85TT je poctou Moto Guzzi V65TT, která v roce 1985 absolvovala rally Paříž Dakar. Je to tedy červený rám a žluto-černo-bílé zbarvení motocyklu. V85TT se bude prodávat ve více barevných kombinacích, takže tato barevná varianta nebude jediná.

v85tt6