Stavba tohoto stroje byla inspirována dobovým závodem "Master of Endurance". Tato Moto Guzzi byla stvořena studiem Gannet Design na základě legendární Moto Guzzi V850 Le Mans.

van3

Navrhnut Gannet Designem, postaven firmou Wrench Kings pro oděvní společnost Vanguard Clothing. Vanguard se vzhlédl ve stroji Dustbin Racer, o kterém jsme psali před několika měsíci. Dustbin Racer změnil celou stavitelskou scénu a nemálo garáží nyní staví namísto již klasických customů i ultimátní dobové racery. Stejně tak tomu bylo u prvního počinu, stroje Moto Guzzi Vanguard V8, který udělal firmě veliký komerční úspěch.

van12

Kolekce oblečení V8 se dobře prodává a proto Vanguard jde ještě dále a přilévá oleje do rozpáleného ohně.

"Tento custom byl inspirován velikými hliníkovými aerodynamickými kapotážemi, které se objevovaly na závodních strojích v sedmdesátých a osmdesátých letech. Kapotáž je nahrubo opracována, aby vynikla ruční práce a umění. Navrhli jsme i nádrž s opěrkami kolen, které podtrhují dobovost celého stroje. Stejně jako kožený pás, který drží nádrž na svém místě."
Ulfert Jansen, Gannet Design

van6

Zadní část stroje je do V a vévodí ji dvě kulatá světla. Výfuky jsou integrovány do spodní části kapotáže a výfukové svody jsou chlazeny žraločími žábrami. Kokpit našel inspiraci v ve starých bojových letadlech, s kulatými budíky a přepínači. Kapotáž, benzínová nádrž a zadní část jsou kompletně ručně vyrobeny z hliníku. Zadní světla jsou ručně vyrobena z pěti vrstev akrylátu.

van11

Kožené díly vyrobila na zakázku firma Silvermachine a vzhledem k tomu že Vanguard vyrábí přdevším jeansy, do sedačky je jako připomínka vtipně integrovaná kapsička na zip.

van10

Elektrika je kompletně schovaná pod nádrží a baterie je skryta pod převodovkou. Podvozek tvoří plně nastavitelné tlumiče firmy YSS a jsou touto firmou speciálně vyrobeny pro tento stroj. Brzdy obstárávají dobové jednopístkové třmeny Brembo PS16 vpředu a PS12 vzadu.

van4

Výfuky jsou custom, kompletně z nerezové oceli a kompletně otevřené. Zvuk nastartovaného stroje je hodně podobný dobovému letadlu a snadno vystraší i dospělé lidi.

van1

Vanguard použije tento stroj jako showbike a vyrobí k němu celou kolekci jeansového oblečení, které se bude jmenovat V850 Capsule Collection.

van5

Současně bude tento stroj absolvovat "Master of Endurance Promo Tour", která bohužel proběhne pouze po prodejnách Vanguard v Nizozemsku a v Belgii.

van8

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

van9