Pohledem do rodných listů lze zjistit, že Desert X a Monster jsou dnes již nejstarší modely v nabídce Ducati. Proto je výrobce bude inovovat. A motory jsou první na řadě.
Oba zmíněné stroje jsou osazeny V-twinem o objemu 937 kubíků. Desert X má 110 koní, Monster o jeden více. V nabídce lze ale nalézt i novější verzi motoru, o objemu 890 kubíků.
Ten má v případě Panigale nebo Streetfighteru V2 výkon až 120 koní. V případě integrace do nového Desert X a Monsteru lze čekat, že tyto stroje budou mít o 5 koní více než doposud.
Což by dělalo nějakých 115 koní pro Desert X a 116 koní pro Monster. Nový objem válců nebude jediná změna. Nové motory mají také jiné převodovky. Stroje budou těžit z variabilního časování ventilů, které se pozitivně projeví zejména v nižších otáčkách. 70% maxima točivého momentu by tak mělo být k dispozici již ve 3000 otáčkách.
Mírně vyšší výkon ale není jediné zřetelné pozitivum. Nový motor, ačkoliv objemem větší, je o 6 kilogramů lehčí. O tolik by mohly být lehčí i stroje, což by dělalo 204 kilogramů pro Desert X a krásných 173 kilogramů pro nový Monster (hmotnosti bez paliva).
Desert X je s námi již od roku 2022. Aktuální Monster je dokonce o celý jeden rok starší. 5 a 6 let stáří je akorát tak, aby mohla přijít silnější inovace i v ostatních aspektech. Mohli bychom se tak dočkat nového designu a technických fines, třeba v podobě většího LCD, jeho nových funkcí, nebo také třeba v podobě inovovaného podvozku.
POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY |
Jak co bude zjistíme zhruba v srpnu 2025, kdy se začnou prosakovat informace o modelové nabídce roku 2026. A finálně uvidíme jistě na veletrhu EICMA 2025 v Miláně.