Středně veliké silniční cesťáky se těší vzrůstající oblibě. Honda hodlá využít svého výrobního potenciálu a milovníkům asfaltu nabídne svou alternativu.

Honda chce vyrábět svůj motocykl kategorie Adventure Sports. Tedy silniční motocykl o vzhledu cestovního endura. Měla by se postavit Tracerům od Yamahy, některým modelům Ducati Multistrada, Kawasaki Versys 650, nebo motocyklům BMW F 900 XR . Svůj koncept ukázala na posledním veletrhu EICMA pod označením CB4X. Nyní si u úřadů zaregistrovala její design, což znamená, že by se mohlo schylovat k výrobě.

hoxr3

Stroj využívá pohonné jednotky, kterou můžeme vidět ve stroji Honda CBR650R. Tento čtyřválec dává výkon 85 koní při 11000 otáčkách a CBR s ním váží malinko pod 200 kilogramů. Nový cestovní stroj od Hondy by tedy byl sice o nějakých 18 koní slabší než uvedené BMW, ale také o 20 kilogramů lehčí. Třeba oproti Yamaze Tracer 700 by při stejné hmotnosti dával o 10 koní vyšší výkon. Což by mohlo oslovit nejednoho zájemce.

hoxr4

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Na skicách můžeme vidět USD přední vidle, výfukový systém 4-2 a jednostrannou kyvnou vidlici s letmo uchyceným zadním kolem. Nesmí chybět radiálně ukotvené brzdové třmeny a rozměrná kapotáž naznačující, že řidič by mohl být kvalitně chráněn proti povětrnostním vlivům.