Jak jste mohli zaznamenat na konci minulého týdne, na závodním okruhu v Jerezu došlo k neštěstí, kterému padlo za oběť 18 kusů závodních speciálů Energica Ego MotoE World Cup. Již je znám důvod.

Ohromný požár zachvátil dočasné garážové stání motocyklů tohoto šampionátu a části vybavení závodních týmů. Následkem požáru bylo zrušeno předsezónní testování a první závody, které by měly proběhnout v květnu tohoto roku. Důvodem požáru byl zkrat na jedné z baterií, který způsobil požár, který se rozšířil na celou budovu. Zkrat nebyl na motocyklu, ale na vysokonapěťové nabíječce, která má v sobě integrovány baterie pro rychlé nabíjení připojeného stroje.

moe2

V době kdy došlo k požáru nebyl žádný stroj připojen k elektrické infrastruktuře jak budovy, ani k nabíjecí infrastruktuře.

moe3

Úvodní část šampionátu byla zrušena. Naštěstí šampionát ještě nezačal a týmy mají ještě nějaký čas aby nahradily zničené stroje. Italská společnost Energica prohlásila, že udělá vše pro to, aby týmům dodala závodní stroje v co nejkratším termínu. Stroje budou ovšem do značné míry v továrním setupu, nebo bez okrajových technologií, které si týmy do strojů instalují individuálně. Další nějaký čas bude trvat, než dostanou týmy stroje do závodní kondice. Budeme tedy všem držet palce, aby se jim jejich práce dařila a vstup do nové závodní sezóny byl co nejméně bolestivý.