Na počest okruhového závodníka Troye Baylisse se společnost Ducati rozhodla pro vytvoření modelu s jeho tématikou.

Troy Bayliss bude pamatován jako jeden z bohů motocyklového závodění.

Za svých 12 let aktivního ježdění stihl pokořit nemálo rekordů a stanovit rekordy, které do dneška nikdo nepřekonal.

Troy Bayliss začal v deseti letech s motokrosem. Později se vzdal závodění a dal se na učení lakýrníka v místním obchodu v Austrálii. V jeho zralých 26-ti letech si půjčil peníze a koupil si Kawasaki ZXR 750, se kterou vyhrál svůj první závod. Závodění ho znovu chytlo a tak začal svoji největší životní kariéru.

Troy je prvním člověkem, co ve stejné sezóně vyhrál závody MotoGP a WSBK.

Vyhrál neuvěřitelných 52 závodů a 94 krát byl na stupních vítězů. Nejvíce závodů vyhrál ve WSBK seriálu.

Za svá léta závodil především na motorkách Ducati, ale na začátku jeho kariéry závodil také na Suzuki a Kawasaki.

Troy obohatil italskou značku Ducati o několik oslnivých závodů. Na počest toho navrhli právě tento exkluzivní model Panigale V2 Troy Bayliss.

Druhý název edice je Ducati Panigale V2 Bayliss 1st Championship 20th Anniversary.

Namísto čtyřválce vybrali dvouválec. Důvodem toho je, že Troy závodil pouze na dvouválcích. Proto se v Ducati rozhodli přiřadit této edici nejnovější Panigale V2.

Vnější design nese Troyovo výherní mistrovství z roku 2001. Design je graficky doplněn číslem 21, které se sluní po stranách, tak jako u závodní motorky.

Panigale je pochopitelně v červené barvě, ale také zčásti v zelené a bílé pro zachování italské trikolory.

Na nádrži je vyobrazen autogram Troye a produkční číslo motocyklu.

Je vybavena sportovními úchopy řídítek a karbonovým výfukem, sedlo je zdobeno Troyovým číslem 21 v bílé barvě, který představuje prostřední část italské vlajky.