Již v roce 2017 podepsala KTM smlouvu s čínskou společností CFMOTO o vzniku společného podniku CFMOTO-KTMR2R. V březnu 2018 se v lokalitě u města Hanzhou (cca 200 kilometrů jihozápadně od Šanghaje) začala stavět továrna, ve které se spouští zkušební provoz na prvních linkách.

Superleggera znamená v italštině Velmi lehká. Ducati zaslala úřadům homologační materiály, ze kterých vyplývá že Superleggera bude o 11 kilogramů lehčí než "standardní" V4 R.

Ono se to v našich končinách nezdá, ale Royal Enfield je největším výrobcem "velkých" motocyklů na světě. Jeho prodeje posledních několik let raketově rostly. V roce 2010 vyráběl 50000 motocyklů ročně. V roce 2017 téměř 50000 motocyklů měsíčně.

Jsou jistí lidé, kteří dali motocyklovým komponentám své jméno a toto jméno se stalo obecně používaným fenoménem. Však kdo by neznal "termix", který vyluzoval vytříbené tóny? Před padesáti lety nám ho přinesl Luigi Termignoni.

Úsvit nové řady motocyklů Aprilia s dvouválcovým řadovým motorem o objem 660 kubíků odhalil i další, třetí model stroje této koncepce.

Leoncino je šperk v novodobé produkci Italské značky. Prodává se velmi dobře a to je k dispozici pouze s motorem o objemu 500 kubíků. A aby se kulo želízko dokud je horké, připravila Benelli i většího bratříčka.

Již příští týden se otevřou brány největšího Evropského veletrhu - Milánské EICMA 2019. Tam Aprilia zcela oficiálně uvede svůj supersportovní model RS 660. A nezůstane pouze u něj.

Suzuki vydalo již druhý teaser, ve kterém uvádí nového nadlitrového V-Stroma. První video pobavilo internet, protože teaser na motorku byl v duchu několika přátel užívajících si svobody venkova, přičemž ve videu se motorka vůbec neobjevila. Druhé video již ukazuje průjezd motocyklu a z něj jsou vystříhány některé obrázky.

Indové to dělají fikaně. Ukazují na dojmech nové Jawy v Česku. Podobně tak tomu bý být s BSA ve Velké Británii a s Peugeotem ve Francii. Než začít budovat zcela novou a neznámou značku, je lepší zaútočit na srdce domácích zákazníků značkou známou a domácí.

Název článku není až tak úplně od věci. Nový Challenger si totiž zcela nepokrytě bere design z největšího konkurenta - Harley Davidson Road Glide, zejména co se pohledu z profilu týče.