Harley Davidson uveřejnil výsledky prodejů za první kvartál roku 2020. Zaznamenal meziroční propad prodejů o téměř 18%.

Svět: +20,7%

USA: -15,5%

Výsledek za první kvartál 2020: -17,7%

tm902

Harley Davidson dělá vše pro to, aby omladil svou nabídku. První na řadě přišel elektrický Livewire, tento rok by měl přijít nový Bronx (dříve veřejnosti prezentován jako HD Streetfighter) a cestovní enduro Pan America. Musí, protože prodeje za první 3 měsíce 2020 byly ve výši 40439 kusů motocyklů, což je 17,7% méně než loňských 49151 kusů z prvního čtvrtletí 2019. Výsledkem je pokles hrubého zisku o 22%. Jistou měrou do toho zasáhly poklesy prodejů všeho po celém světě, příčinou koronavirové infekce. Ale také přespříliš zkostnatělá nabídka amerického výrobce.

hdfq1

Ten si je ale nutnosti omlazení produktových řad vědom a snaží se seč to jde. Oznámil nový strategický plán "The Rewire" pro následujícíh 5 let, který modifikuje předchozí (a nepříliš vydařený) plán "More Roads". Slovo Rewire ukazuje, jakým směrem by se chtěl HD ubírat. Do současného plánu More Roads zahrnuje celou kolekci elektrifikovaných vozidel, jako jsou elektrická kola a malé elektrické skůtry.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

A dále se chce více věnovat těm trhům, které mu přinášejí nejvyšší přidanou marži. Je mezi nimi samozřejmě Evropa, kde chce co nejsilněji prorazit se svými vodou chlazenými motory Revolution Max. V tom ho čeká ještě nelehká cesta, protože tyto nové motory ještě nesplňují emisní normu Euro 5, která přijde v platnost na začátku roku 2021. Detaily plánu The Rewire nejsou známy a HD je ještě blíže představí.