Superleggera znamená v italštině Velmi lehká. Ducati zaslala úřadům homologační materiály, ze kterých vyplývá že Superleggera bude o 11 kilogramů lehčí než "standardní" V4 R.

Homologační materiály hovoří o tom, že "ready to ride" V4 Superleggera by měla vážit 173 kilogramů. Což je hmotnost motocyklu se všemi náplněmi a s minimem benzínu, umožňujícím jízdu stroje. Analogicky vychází V4 R, která má za stejných podmínek uváděnou hmotnost 184 kilogramů. 172 kilogramů zcela suchou a bez vzduchu v pneumatikách, 184 kilogramů ready to ride, 193 kg se všemi náplněmi a benzínem na maximu.

dsug1

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Superleggera by tedy měla mít 161 kg / 173 kg a 182 kg celkových hmotností. Což je stále více, než měla Panigale 1299 Superleggera, což lze přičíst na vrub těžšímu a složitějšímu motoru V4. 11 kilogramů dolů je velmi náročný úkol. Je zřejmé, že na stroji bude masivně užit lehký karbon a lehké magneziové materiály, jak o tom svědčí úvodní obrázek, který přinesl magazín Rideapart. O tom kdy přijde na trh bychom mohli pouze spekulovat.