Padesát je očividně pouhé číslo, nikoliv výkonnostní limit. Padesátiletý Scott Myers se totiž stal prvním vítězem pouštního závodu KTM Ultimate Race.

KTM Ultimate Race se mohl zúčastnit každý, kdo se v předchozím roce zúčastnil nějakého závodu série KTM Adventure Rally. Z každého tohoto závodu byli vybráni dva nejlepší jezdci. Tito jezdci se dostali do speciální kvalifikace, která prověřila jejich schopnosti ovládat motocykl, orientovat se v pouštní navigaci a schopnost mechanické údržby svého stroje. Tato kvalifikace roztřídila jezdce na ty, které se stali součásti právě proběhnuvší Merzouga Rally. KTM Ultimate Race byla v rámci Merzouga Rally speciální kategorií.

Vybraní jezdci dostali do ruky továrně upravený stroj KTM 790 Adventure R. K nim dostali celkem 18 lidí personálu včetně mechaniků, kteří se starali o to, aby byli jezdci i technika na každý závodní den kvalitně připraveni. K ruce jim byli špičkoví závodníci Chris Birch, Marc Coma a Qinn Cody, kteří těmto závodníkům dělali koučing.

Závod proběhl ve dnech 31.3 až 5.4. Celková délka tratě byla téměř 1100 kilometrů, která byla rozdělena do pěti dní. Třetí den byla maratónská etapa, kde ke strojům neměli přístup mechanici a spalo se pod širákem v poušti.

Scott Meyers předvedl neuvěřitelný výkon, když se v každé etapě umisťoval na špičkových pozicích. Poslední 3 etapy vyhrál a utvrdil své vítězství v tomto specializovaném závodu. Druhý v pořadí zaznamenal ztrátu 59 minut a 55 sekund.

"Toto je nejlepší pocit na celém světě. Nikdo nemáte ponětí o tom jak moc jsem šťastný. Bylo to extrémně těžké, obvzlášť poslední etapa. Po celou dobu jsem myslel na to, že se už blíží konec závodu. Následoval jsem Jordana Huibregtse, dokud nehavaroval. Pak následoval on mě, dokud jsem nehavaroval já. Takto jsme se přetahovali o vítězství etapy celý den. Bylo to úžasné."
Scott Meyers

Myers si jako odměnu za vítězství může ponechat vítěznou KTM 790 Adventure R a firma KTM mu (a ještě jednomu člověku k němu) navíc bude hradit veškeré výdaje, pokud se rozhodne navštívit Rally Dakar v roce 2020.