Honda pracuje na update své Africy, aby mohla lépe konkurovat přicházejícím novinkám. V roce 2020 by měla mimo nového designu dostat i vyšší výkon a nové fičurky.

Aktuální Africa Twin vyplňuje pomyslnou mezeru mezi osmistovkovou a dvanáctkovou kategorií motorek. Dvanáctky nedožene, ale nutně potřebuje nějaký update, aby mohla poodskočit nadcházejícím novinkám od KTM a Triumphu. Očekává se, že nový model by měl dostat motor o objemu 1080 ccm, který by oproti stávajícím 95 koní mohl přinést koní zhruba 105.

hondaf1 

 

Konstrukce motoru zůstane nezměněna a bude to stále ten stejný řadový dvouválec s přesazenými ojničními čepy o 270°. Nový model bude již plnit emisní normy Euro 5, které vstoupí v platnost v roce 2021. Zda-li si Africa zachová své jméno, nebo se bude jmenovat CRF1100L není ještě jasné, ale ve světle BMW (1200-1250), nebo Ducati (1200-1260), by se toto číselné značení mohlo změnit.

hondaf2
Nová Africa se odchýlí od svého italského designu, který navrhl Maurizio Carbonara a dostane do vínku více japonských šikmých tvarů. Ty částečně vycházejí z nové firemní designové myšlenky a třeba přední světla budou podobné, jako bude mít nadcházející Fireblade. Zásadní změnou bude také výškově polohovatelné plexi. Změny budou i v místě řidiče. Namísto monochromatického LCD by se měl dostavit barevný TFT displej s bluetooth konektivitou, který by měl v sobě integrovat GPS navigační systém.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Zbytek je spíš naším přáním, co by... Honda by mohla uvést bezdušová kola, mohla by integrovat bezklíčkové zapalování a mohla by provést update podvozku, aby byl lépe použitelný v těžším terénu.