Veliká fotogalerie O premiérově elektrickém Harleji jsme se na našem serveru již několikrát rozepsali. Nyní HD představil prodejní verzi své největší novinky.

Ono se to nezdá, ale do Livewire zainvestoval HD ohromné peníze. To není jako evolučně jen vylepšovat stávající portfolio. Vznik zcela nové řady, kde je všechno úplně jinak stojí hodně úsilí a času. HD to trvalo 4 roky a náklady se blížily čtvrt miliardě dolarů. Před nějakým časem již byly zveřejněny promo fotografie Livewire, nyní byl ovšem finální kus nafocen naživo.

Spousta lidí bude HD za novou elektrickou řadu odsuzovat, ale předně, neříkej hop dokud nepřeskočíš. Tento motocykl není primárně určen skalním příznivcům burácejících motorů a hořlavého benzínu. Neznamená to, že HD ukončí jejich výrobu a začne stavět pouze elektrické motorky. LW je určen nadcházející mladé generaci, která se ztotožní s moderním pojetím tradiční firmy. Přátelé spalovacích motorů nebudou nijak ochuzeni. Jejich výroba se bude držet minimálně ještě třicet let.

Dnes vytlačil mluvčí firmy Harley Davidson Paul James Livewire před museum HD v Milwaukee, aby se několika přítomným šťastlivcům podařilo si shlédnout detaily na vlastní oči. Alespoň zprostředkovaně buďte jednimi z nich. Paul James u Livewire nesdělil žádné technické údaje. Ty jsou ovšem víceméně již známy a můžete se je dočíst v některém z našich předchozích článků.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

hdlw1

hdlw7

hdlw11

hdlw3

hdlw2

hdlw4

hdlw5

hdlw6

hdlw9

Plně nastavitelné zadní odpružení Showa

hdlw13

Monoblok brzdové třmeny Brembo M4.32

hdlw17

Ovládání + plně nastavitelné přední odpružení Showa

hdlw16

hdlw10

hdlw14

hdlw18

hdlw15