Modelová řada 690 vypadla pro rok 2018 z ceníků značky KTM. Všeobecně to bylo vnímáno jako příprava na příchod nové dvouválcové 790-tky, ale je tomu jinak.

Jiní zase tvrdili, že motor 690ccm bude užívat pouze Husqvarna do modelu 701. Zachycené fotografie ukazují něco, co by mohlo vypadat jako omlazená verze KTM 690 pro rok 2019. Modelu Enduro a SMC by byla škoda. Je to velmi populární náčiní a dvouválcová 790-tka nebude nikdy dosahovat nízké hmotnosti jednoválce.

kata2

Na nové 690 jsou vidět některé změny, zejména na oplastování. Začneme novým předním blatníkem, novými bočními plasty, novým tvarem zadní podsedlové nádrže a i novým "lízátkem" pro poznávací značku. Alespoň pro model Enduro je lízátko menší. Blinkry se přesunuly zcela nahoru ke koncovému světlu. Boční plasty mají ve spodní části vylisován nápis KTM a je možné, že přes ně půjde ještě jeden krycí plast.

kata6

Na motoru chybí nápisy, jak na levé, tak na pravé straně. Ty ovšem můžou chybět pouze u testovacích modelů a v prodejní verzi by bylo podivné, kdyby tam nebyly. Podsedlová nádrž zasahuje hlouběji a proto nyní kryje část výfukového potrubí, které bylo v předchozím modelu celé obnažené. Mezi výfukem a nádrží je také nově další plast, který tvoří krytí proti teplotě výfukové koncovky.

kata3

kata1

kata5