Středně těžké cestovní enduro bylo před pár dny vyfoceno při testovacích jízdách.

Nová Aprilia Tuareg 660 je vyrobena na stejných základech jako silniční Aprilia RS 660 a nedávno představený nahý streetfighter Aprilia Tuono 660.

atg1

Podle pořízených snímků usuzujeme, že nový člen rodiny 660 má ještě dlouhou cestu před sebou, než bude uveden do výroby.

atg3

Na snímcích si můžeme povšimnout, že testovaný motocykl má na sobě černou kamufláž. Také můžeme vidět, že nový model má zvláštní jednodílnou přední masku se světlem, drobné plexisklo, malé trojúhelníkové blinkry a jednoduchá trubková řidítka. Jezdecká poloha je poměrně vzpřímená a neutrální. Jízdní pozice dává tušit že motocykl bude vhodný pro příjemné cestování na delší vzdálenosti.

atg2

Tuareg 660 je vybavena USD předními vidlicemi, dvojitými předními kotoučovými brzdami a dráty vyplétanými koly. V zadní části prototypu si můžeme povšimnout testovacího zařízení, který z motocyklu snímá a ukládá jízdní údaje. Veliký nedodělaný výfukový systém bude při zahájení výroby s největší pravděpodobností vyměněn za mnohem lepší a hezčí. Na bocích motocyklu jsou žluté rámy, které slouží k upevnění kolečkových opěrných rámů pro testování stability a brzdového systému.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Ačkoliv jsou specifikace pro novou Aprilii Tuareg 660 nejasné, můžeme již odhadnout, že nový model bude mít stejný motor o objemu 660 ccm jako jeho předchůdci Tuono a RS. Nebylo by pro nás ani překvapením, kdyby byl vybaven stejnou elektronikou a stejnými kontrolními systémy jako RS 660 a Tuono 660.