Zakladatel firmy Alpinestars, Sante Mazzarolo, opustil náš svět po dlouhodobé nemoci v 91 letech. Firma kterou založil, se stala jednou z nejznámějších značek motocyklové výbavy na světě.

Sante Mazzarolo jakožto vyučený kožedělec založil v roce 1963 v podhůří Alp, ve městě Asolo, manufakturu na výrobu lyžařských kožených bot a bot pro horskou turistiku. Stella Alpina je bílá květina (Alpská hvězda) a Alpinestar je v překladu do angličtiny. Květina se stala logem právě pro turistické boty právě proto, že tato květina se hojně vyskytovala na úpatích hory Monte Grappa, pod kterou Mazzarolo vyrůstal.

astars4

Sante se velmi rychle přeorientoval na výrobu motokrosových bot, protože tato oblast byla doslova pole neorané. Motokrosové boty Alpinestars se staly etalonem a ostatní výrobci, kteří do motokrosového vlaku naskočili se s Alpinestars poměřovali. Zanedlouho po spuštění výroby bot se Sante spojil s belgickým motokrosovým jezdcem Rogerem de Costerem, který se stal hvězdou Alpinestars. Coster vyhrál 36 velkých cen a stal se pětinásobným světovým šampiónem. Firmě Alpinestars pomohl se stát celosvětově známou a Alpinestars ovládla celosvětový trh s motokrosovými botami.

astars1

Ke konci osmdesátých let již vyráběla celou škálu bot a jezdecké výbavy a prorazila i do tehdejší vrcholné kategorie silničních motocyklů. Oblékala hvězdy, jako Kenny Roberts, Mike Doohan, Marc Marquez, Casey Stoner, nebo Jorge Lorenzo.

astars2

V dnešní době je vidět značka Alpinestars všude. Motocykly počínaje, Formulí 1 konče. Zásluhu má na tom má Gabriele Mazzarolo, syn zakladatele, který převzal vedení podniku v roce 1993. Firma má pobočky v Los Angeles a v Bangkoku, ale hlavní sídlo má stále v Itálii, stejně jako zásadní výrobní kapacity. Aktuálně má zhruba 350 zaměstnanců a roční tržby kolem 250 milionů dolarů.