O Benelli 1200 Tourer se psalo již v roce 2016. Motocyklu předchází několik let vývoje, který zdá se, se chýlí ke zdárnému konci.

bento1

O čemž by mohla svědčit i uveřejněná fotografie, kterou přinesl britský BikeSocial (viz úvodní mizerná fotografie). Cestovní motocykl by měl být založen na tříválcovém motoru Benelli, který byl srdcem modelů TreK, Tre a Tornado. Motor měl být zvětšen, modernizován a náležitě upraven, aby dosahoval výkonů a spolehlivosti, která se od cestovního křižníku očekává.

bento3

Jak se motocykl bude jmenovat není stále jasné. Výrobce, čínský majitel značky Benelli, firma Qianjiang ho vede pod kódovým označením QJ1200-3, pod kterým ho validuje u čínských úřadů. Certifikační materiály odhalují některé detaily. Je to zejména objem válců, který je 1209 kubíků. A výkon, který je 136 koňských sil. Tedy údaje, které jsou velmi podobné ikoně dálkového cestování - BMW R1250RT.

bento2

Původní prototyp z obrázku byl navržen pro pohon kardanem. Finální model je poháněn řetězem. Specifikace uvádí, že motocykl splňuje emisní normu China IV, která je velmi blízká Euro 4. Je tedy velmi pravděpodobné, že po několika úpravách bude motocykl schopen splňovat přicházející Euro 5. 220 kilometrů v hodině uhánějící stroj nebude žádným drobečkem.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Rozvor kol má 1550 milimetrů, což je o 75 milimetrů více než má BMW R1250RT. Hmotnost by měla dosahovat 338 kilogramů. Sluší se říci, že Benelli není lecjakým malým prodejcem. V loňském roce prodala  téměř 63 tisíc strojů s objemem nad 350 ccm. Což ji řadí po bok výrobců jako Ducati, nebo Triumph. Tento cestovní motocykl bysme mohli spatřit v prodeji na jaře 2021.