BMW finišuje nedlouho připravovaný cruiser R1800 C, jehož předloha se ukázala v květnu na přehlídce Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Nyní ho již nechává fotit na propagační materiály.

A právě při této příležitosti se komusi podařilo pořídit několik fotografií, které zveřejnil magazín Motorcycle.com. Přibližují pravděpodobnou podobu tohoto připravovaného stroje. Předně, byly zachyceny dva modely. Jeden cruiser se sedačkou spolujezdce a jeden bagger. Jakkoliv byly při manipulaci s předprodukční kusy motocykly přikryty plachtou, byly v nezbytné míře odkryty, aby bylo možné s nimi pojíždět.

bc18001

Fakt je ten, že alespoň co se motoru týče a z velké části i celé přední části, BMW se nechalo plně inspirovat prototypem a zachovalo elegantní křivky. Na motoru je destička s nápisem 1800cc, namísto původní R18, která byla na konceptu. Dá se očekávat, že BMW vybaví motocykl nějakou základní sadou elektronických asistentů. Minimálně to bude ABS. Prototyp byl plně vzduchem chlazený, přičemž předprodukční verze má i olejový chladič. Jak je to s výfuky je nyní těžké říci. Aby BMW splnilo normy Euro 5, nebude moct z 1800 ccm motoru vytřískat kdovíjak vysoký výkon. Na druhou stranu, u těchto motorek se na stáda koní nijak moc nehraje a jejich uživatelé upřednostňují vysoký kroutící moment v nízkých otáčkách. A k tomu se právě takto vysoký objem motoru bude hodit.

bc18002

Jsou ale vidět jasné rozdíly. Koncept měl 21" kolo, přičemž předprodukční verze má (odhadem) 19". Zbytek jde na vrub tlustší pneumatice.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

BMW R1800C by se měla objevit v obou předprodukčních verzích za měsíc na veletrhu EICMA v Miláně.

bc18003