Husqvarna je pár let spřízněná s firmou KTM. Její stroje se vyrábějí na stejných výrobních linkách a zejména v USA se těší veliké oblibě. Proč nedat američanům (a samozřejmě i evropanům) cestovní enduro postavené na základě KTM 790 Adventure?

Husqvarna přišla pod křídla KTM (přesněji pod společnost Pierer Industrie, která je spolumajitelem KTM) v roce 2013. Předtím mnoho let pobývala pod Cagivou/MV Agustou a pak si zažila pár krušných let pod BMW. Od té doby co značka přešla pod KTM, výrazně čerpá z technologického potenciálu mateřské firmy a neustále roste. Připravované cestovní enduro by mohlo či mělo využívat technologického základu KTM 790 Adventure, s designovými prvky moderních silničních strojů, které můžeme vidět na modelech Vitpilen a Svartpilen.

Husqvarna Svartpilen 401

 

Ty tvoří výrazné svislé plochy na bocích nádrže nesoucí logo Husqvarna a pro Husqvarnu nyní typické kulaté LED světlo s horizontálním pruhem. Husqvarna 801 by se mohla dostat do prodeje na počátku roku 2020 a předpokládáme že na podzim 2019 by ji mohla firma prezentovat na tradičních veletrzích.

POSLEDNÍ SOUVISEJÍCÍ NOVINKY

Model 801 není ovšem jediná novinka v portfoliu značky. Husqvarna také pracuje na modelu Vitpilen 1301, který bude postaven na základě velikého naháče KTM Super Duke 1290. Máme se na co těšit